Przejdź do głównej zawartości

Capoeira dla dzieci w Krakowie - sezon 2018/2019

treningi capoeira dla dzieci i dorosłych w dworku białoprądnickim w krakowie

Mamy świetne informacje dla wszystkich, najmłodszych miłośników Capoeira. Treningi w Krakowie wracają do Dworku Białoprądnickiego.

Już 3.10, na małej sali fitness, odbędą się pierwsze, inaugurujące nowy sezon, zajęcia. Prowadzone one będą, jak w poprzednim roku, przez instruktorów z krakowskiej sekcji Grupo Capoeira Brasil. 
Uczestników zajęć, jak zwykle z resztą, czeka cała masa świetnej zabawy, ale także i wiele litrów wylanego potu. 
Aby w nich uczestniczyć nie trzeba mieć nic, prócz odrobiny dobrych chęci oraz wygodnego stroju sportowego. Capoeira trenujemy na bosaka - jak nakazuje tradycja.

Wszystko co musicie wiedzieć o "dworkowych" treningach Capoeira dla dzieci znajdziecie na stronie Capoeira Kraków. , gry
Cóż dodać. Przed nami kolejny rok wypełniony kulturą brazylijską, elementami walki, akrobatyki, samoobrony, śpiewu, gry na tradycyjnych instrumentach oraz chwili przepełnionych radością i pozytywną stroną zmęczenia fizycznego.
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mestre Paulão Ceará - Festival Capoeira Abolição (wideo)

(źródło: www.youtube.com/MESTRE PAULAO CEARA)

Capoeira Brasil - batizado, Warszawa (wideo)

(źródło: www.facebook.com/Capoeira GCB Warszawa Instrutor Mestico) Seria filmów ukazujących roda oraz samą ceremonię nadania stopni instruktorskich (formatura) dla wszystkich podopiecznych Mestre Paulão Ceará oraz Professor Bailarino, zrzeszonych (rzecz jasna) w Grupo Capoeira Brasil.

 

 

 

Treningi Capoeira w Krakowie – odkryj siłę i zwinność

Czy marzysz o silnym i zwinny ciele? Czy chcesz poznać sztukę walki, która łączy taniec i muzykę? W takim razie, powinieneś rozważyć treningi Capoeira! Ta niezwykła sztuka walki ma pochodzenie w Brazylii, ale zdobyła popularność na całym świecie, w tym w Polsce. W Krakowie możesz znaleźć wiele miejsc oferujących treningi Capoeira. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zacząć treningi Capoeira w Krakowie i jakie korzyści przynosi ta sztuka walki.

Co to jest Capoeira?

Capoeira to unikalna sztuka walki, która łączy elementy tańca, akrobatyki i muzyki. Capoeira wywodzi się z Brazylii, gdzie pierwsi niewolnicy z Afryki używali jej do obrony przed swoimi właścicielami. Capoeira była zabroniona przez wiele lat, ale dziś jest popularna na całym świecie jako forma sztuki walki, sportu i sztuki.

Dlaczego warto zacząć treningi Capoeira w Krakowie?

Kraków oferuje wiele miejsc, gdzie możesz zacząć treningi Capoeira. Oto kilka powodów, dla których warto zacząć treningi Capoeira w Krakowie:

1. Capoeira jest zabawna i ekscytująca

Capoeira to nie tylko forma sztuki walki, ale także forma tańca i muzyki. Podczas treningów Capoeira, uczysz się tańczyć, śpiewać i grać na instrumentach. Jest to zabawne i ekscytujące doświadczenie, które pozwala Ci rozwinąć swoją kreatywność i wyrażać siebie.

2. Capoeira poprawia zdrowie fizyczne

Capoeira jest świetnym sposobem na poprawę zdrowia fizycznego. Podczas treningów Capoeira, uczysz się akrobatyki, technik walki, elastyczności i zwinności. Jest to wspaniały sposób na spalenie kalorii, wzmocnienie mięśni i poprawienie koordynacji ruchowej.

3. Capoeira poprawia samopoczucie

Capoeira ma wiele korzyści dla zdrowia psychicznego. Jest to forma sztuki walki, która uczy Cię koncentracji, dyscypliny i samoakceptacji. Ponadto, Capoeira uczy Cię, jak pracować w grupie i komunikować się z innymi ludźmi.

4. Capoeira to forma samoobrony

Capoeira jest skuteczną formą samoobrony. Uczysz się technik walki i uników, które mogą pomóc Ci obronić się w niebezpiecznej sytuacji.